Katedra Live

PROJEKT

Rok 2012

Rok 2012 21 października 2012 01:15 wyświetleń: 1524

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIX Niedziela Zw. 21.10.2012

1. Dzisiaj zostały wyłożone karty na wypominki. Można je zabrać z drewnianej skarbony i ze stolika przy wyjściu. Każda karta ma wyznaczona datę, kiedy modlić się będziemy za naszych zmarłych. Wypisane kartki należy złożyć w najbliższe niedziele na tacę lub w zakrystii. Modlitwa wspominkowa w katedrze codziennie o godz. 17.30 przed wieczorną mszą świętą. Ofiary wspominkowe przeznaczymy na modernizacje zniszczonego ogrzewania. Wstępny kosztorys wyceniony został na sumę 21000 zł. Zapłaciliśmy już wykonawcy 10000 zł. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na ten cel.

2. W poniedziałek 22 października odbędzie się w katedrze zakończenie Nowenny na rozpoczęcie Roku Wiary. Początek czuwania o godz. 15.00, a o godz. 18.00 Msza św. pod przewodnictwem ks. abp. Andrzeja Dzięgi z udziałem delegacji ze wszystkich dekanatów naszej archidiecezji. Na czuwanie od godz. 15.00 zapraszamy wszystkie grupy modlitewne naszej parafii: Żywy Różaniec, Przymierze Miłosierdzia, Odnowę w Duchu Świętym, Legion Maryi. 

3. W poniedziałek 22 października obchodzimy wspomnienie liturgiczne bł. Jana Pawła II. Msza św. wotywna w powierzonych intencjach zostanie odprawiona wyjątkowo o godz. 12.00. Można złożyć swoje intencje do Mszy św. zbiorowej w drewnianej skarbonie.

4. W poniedziałki i piątki będą głoszone katechezy neokatechumenalne mające na celu pogłębienie swojej wiary. Katechezy w każdy poniedziałek i piątek o godz. 19.00.

5. W każdą niedzielę o godz. 19.15 serdecznie zapraszamy na katechezy dla dorosłych, opierające się na wspólnym czytaniu i komentowaniu Katechizmu Kościoła Katolickiego. Katechezy odbywają się w katedrze, o godz. 19.15.

6. w piątek 26 października Mszę św. imieninową odprawi ks. dr Lucjan Chronchol. Zapraszamy do modlitwy wdzięczności za jego posługę w naszej parafii i w całej archidiecezji.

8. Są jeszcze 3. wolne miejsca na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 18 – 26 listopada. Informacje i zapisy codziennie w biurze pielgrzymkowym.

9. Jest sporo wolnych intencji w tym tygodniu i w następnych. Zachęcamy, aby zamawiać intencje dziękczynne, błagalne za żyjących z okazji różnych rocznic, rodzinnych wydarzeń, również za zmarłych polecanych Miłosierdziu Bożemu.  

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

11. Dziękujemy za składane ofiary na dokończenie prac konserwatorskich i renowacyjnych wewnątrz katedry. W ostatnią niedzielę zebraliśmy na tacę 6000 zł., z przeznaczeniem na ten cel. Wszystkim ofiarodawcom mówimy Bóg zapłać. Wszystkich polecamy Bogu w Mszach św. i w codziennym różańcu.

12. W tym tygodniu odszedł do wieczności: Józef Metrycki. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

utworzono : 2012-10-21 01:15
Wszystkich rekordów: