Katedra Live

PROJEKT

Rok 2012

Rok 2012 30 września 2012 07:49 wyświetleń: 1376

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIV Niedziela Zwykła 30.09.2012

„Uprzejmie informujemy, że Msza Święta za śp. Carla Loewe, wybitnego kompozytora, kantora i organisty, wraz z ekumeniczną liturgią złożenia urny z sercem w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła w Szczecinie, odbędzie się w niedzielę, 7 października br., o godz. 18.00, pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego. W przeddzień, tj. w sobotę, 6 października br., zapraszamy na koncert oratoryjny zatytułowany „Szczecin Carlowi Loewe”, który odbędzie się w Bazylice Archikatedralnej o godz. 19.00.

Patronat honorowy nad koncertem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski. Niezwykłym wydarzeniem podczas koncertu będzie mapping, który stworzy obraz XIX-wiecznego kościoła św. Jakuba z czasów Carla Loewego.”

3. W przyszłą niedzielę odbędzie się w katedrze regionalne spotkanie podwórkowych kółek różańcowych dzieci z udziałem Madzi Buczek. Początek od godz. 11.30. Uroczysta Msza św. o godz. 12.00.

4. Zapraszamy codziennie na różaniec o godz. 17.30. Dzieci we wtorek i czwartek o godz. 17.00. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30 i Msza św. o godz. 18.00 we wszystkich złożonych w nowennie intencjach. W najbliższą niedzielę 7 października będzie można, dołączyć swoich bliskich zmarłych do 30 Mszy św. zbiorowych za zmarłych, które zaczniemy odprawiać 8 października. Imiona lub nazwiska zmarłych oraz ofiary należy złożyć w drewnianej skarbonie przy wyjściu.

5. W najbliższy czwartek Msza św. - adoracja w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie. W tym roku zgłosił się kandydat do seminarium duchownego. Znany nam wszystkim Paweł Górzyński, który od dziecka służył tu jako ministrant i pomagał w różnych pracach katedralnych. Musimy bardzo dużo modlić się o rozwój jego powołania kapłańskiego. W pierwszy piątek miesiąca Msza św. o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu z okazjądo spowiedzi do godz. 18.00. W pierwszą sobotę odwiedziny chorych i zmiana tajemnic Żywego Różańca o godz. 18.00.

6. Osoby dorosłe, chcące przyjąć sakrament chrztu, komunii św. i bierzmowania, proszone są o kontakt z siostrami Jadwiżankami w ramach Archidiecezjalnego Ośrodka Katechumenalnego. Przygotowanie do sakramentu małżeństwa rozpocznie się 3 października o godz. 19.00. Następna seria katechez przedmałżeńskich rozpocznie się w drugiej połowie lutego. Narzeczonym, którym nie pasują wyznaczone terminy, oferujemy indywidualny tok przygotowania. Prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.

7. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w listopadzie. Informacje i zapisy codziennie w biurze pielgrzymkowym.

8. Jest sporo wolnych intencji w tym tygodniu i w następnych. Zachęcamy, aby zamawiać intencje dziękczynne, błagalne za żyjących z okazji różnych rocznic, rodzinnych wydarzeń, również za zmarłych polecanych Miłosierdziu Bożemu.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

10. Dziękujemy za składane ofiary na prace renowacyjne wewnątrz katedry. Widzimy, jak zmienia się to zabytkowe i historyczne miejsce, ubogacone wiarą pokoleń modlących się tutaj ludzi. Prosimy o ofiary, ponieważ wchodzimy w zasadniczy etap rozliczeń projektu, który w całości wynosi ok. 2. milionów złotych. Wszystkich ofiarodawców polecamy Panu Bogu w Mszy św. i w modlitwie różańcowej.

11. Na skutek ogłoszenia jakie pojawiło się na aptece katedralnej św. Jakuba, o tym, iż apteka ze względu na miejsce prowadzenia działalności oraz nazwę, nie może prowadzić sprzedaży środków antykoncepcji bezpośredniej i wczesnoporonnych, odbyła się pikieta w liczbie 3 osób, związanych z organizacjami antychrześcijańskimi, mająca na celu poruszenie społeczne w środkach masowego przekazu oraz zakłócenie porządku, pracy apteki i naruszenia własności prywatnej przez naklejenie nieprawdziwej informacji, jakoby apteka nie obsługiwała kobiet. Będziemy tej sprawy bronić, jako bardzo ważnej w działalności parafii i zasadniczej w prowadzeniu apteki katolickiej. Inicjatorzy pikiety, przynależący do marginalnej organizacji społecznej, którym według naszej oceny, nie zależy wcale na dobru społecznym, ale na własnym rozgłosie, zapowiedzieli skierowanie sprawy do właściwej instytucji dyscypliny farmaceutycznej. Sprawa wzbudziła duże zainteresowanie mediów regionalnych, które prosimy o rzetelne i obiektywne informowanie opinii publicznej o tym wydarzeniu.

12. W tym tygodniu odeszli do wieczności: Zbigniew Lidke, Irena Pieszak, Bohdan Tronczyński. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

utworzono : 2012-09-30 07:49
Wszystkich rekordów: