Katedra Live

PROJEKT

Rok 2012

Rok 2012 15 września 2012 16:17 wyświetleń: 1192

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIV Niedziela Zwykła 16.09.2012

Zapraszamy na rekolekcje ewangelizacyjne „Jezus Żyje” prowadzone przez o. Remigiusza jezuitę i zespół muzyczny „Mocni w Duchu”. Nauki rekolekcyjne w poniedziałek i wtorek o godz. 18.00. Dzisiaj również spotkanie ewangelizacyjne o godz. 15.30 spotkanie na dziedzińcu zamku.

Zapraszamy na środową nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30 i Mszę św. o godz. 18.00 we wszystkich złożonych w nowennie intencjach. W sobotę 22 września Msza św. wotywna do bł. Jana Pawła II. W dużej drewnianej skarbonie przy wejściu można zapisać i złożyć intencje do wspólnej modlitwy.

Zapraszamy chłopców którzy chcieliby zostać ministrantami do wspaniałej przygody z Panem Jezusem w naszej parafii. Ks. Marcin Smoliga i dk. Maciej przygotowali program roczny dla ministrantów obejmujący formację i rekreację. Również chłopców, którzy byli ministrantami a z różnych względów odeszli, bardzo prosimy o kontakt z ks. Marcinem. W tym roku ministranci będą objęci szczególną troską naszej parafii i jest to zadanie nas wszystkich. Formacja będzie polegała na wspólnej modlitwie i poznawaniu piękna liturgii, rekreacja na cotygodniowych wyjściach na mecze piłki nożnej do seminarium oraz na wspólnych wyjazdach i obozach w zimie i latem. Zwracamy się również do rodziców, aby nie bali się powierzyć opiece naszej parafii swoich synów. Szczegółowe informacje na plakatach i w ulotkach.

Ośrodek katechumenatu przyjmuje osoby chcące przyjąć sakramenty wtajemniczenia chrześcijańskiego: chrztu, komunii św., bierzmowania. Przygotowanie do sakramentu małżeństwa rozpocznie się od października w każdą środę o godz. 19.00, cyklem 7 katechez. Następna seria katechez przedmałżeńskich rozpocznie się w drugiej połowie lutego. Narzeczonym, którym nie pasują wyznaczone terminy, oferujemy indywidualny tok przygotowania. Prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.  

W tym tygodniu wspominamy: we wtorek św. Stanisława Kostki, w czwartek św. Męczenników z Korei, w piątek św. Mateusza  Ap.

W listopadzie organizujemy 8 dniową pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Informacje i zapisy codziennie w biurze pielgrzymkowym.

Jest sporo wolnych intencji w tym tygodniu i w następnych. Zachęcamy, aby zamawiać intencje dziękczynne, błagalne za żyjących z okazji różnych rocznic, rodzinnych wydarzeń. Również za zmarłych polecanych Miłosierdziu Bożemu.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Widzimy jak postępują prace wewnątrz katedry, jak odzyskuje swój blask. Mamy świadomość odpowiedzialności za wykonywana pracę, gdyż takie remonty odbywają się raz na sto lat. Wszystkim ofiarodawcom mówimy Bóg zapłać i modlimy się w Waszej intencji. Można jeszcze złożyć swoją ofiarę do specjalnej koperty na której prosimy o napisanie swojego nazwiska i adresu. Chcemy pamiętać o wszystkich ofiarodawcach przy okazji świąt czy innych uroczystości. Znalazł się fundator, który ofiarował 10000 zł na nowe drzwi do Bazyliki. Czekamy na następnych. Prosimy, aby Pan Bóg wynagrodził wszystkie dary serca.

utworzono : 2012-09-15 16:17
Wszystkich rekordów: