Katedra Live

PROJEKT

Rok 2012

Rok 2012 9 września 2012 09:27 wyświetleń: 1193

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIII Niedziela Zwykła 09.09.2012

Zapraszamy na nowennę w środę o godz. 17.30 i Mszę św. w intencjach nowennowych. W najbliższy czwartek Msza św. wotywna do św. Judy Tadeusza. Zachęcamy do pozostawienia intencji do Mszy św. zbiorowej.

Od najbliższej niedzieli 16. września rozpoczną się w katedrze rekolekcje ewangelizacyjne pod nazwą: „Jezus Żyje” prowadzone przez o. Remigiusza jezuitę i zespół muzyczny „Mocni w Duchu”. W niedzielę o godz. 15.30 spotkanie również na dziedzińcu zamku. Rekolekcje potrwają do wtorku 18. września.

Zapraszamy chłopców którzy chcieliby zostać ministrantami do wspaniałej przygody z Panem Jezusem w naszej parafii. Ks. Marcin Smoliga i dk. Maciej przygotowali program roczny dla ministrantów obejmujący formację i rekreację. Również chłopców, którzy byli ministrantami a z różnych względów odeszli, bardzo prosimy o kontakt z ks. Marcinem. W tym roku ministranci będą objęci szczególną troską naszej parafii i jest to zadanie nas wszystkich. Zwracamy się również do rodziców, aby nie bali się powierzyć opiece naszej parafii swoich synów. Szczegółowe informacje na plakatach i w ulotkach.

Za tydzień po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie dla rodziców dzieci, które przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej.

W tym tygodniu wspominamy: w czwartek św. Jana Chryzostoma, w piątek Podwyższenia Krzyża Świętego, w sobotę Matki Boskiej Bolesnej.

W najbliższą niedzielę o godz. 18.00 Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga, wprowadzi relikwie krwi bł. Jana Pawła II, do kościoła pw. św. Antoniego na Warszawie.

W listopadzie organizujemy 8 dniową pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Informacje i zapisy codziennie w biurze pielgrzymkowym.

Jest sporo wolnych intencji w tym tygodniu i w następnych. Zachęcamy, aby zamawiać intencje dziękczynne, błagalne za żyjących z okazji różnych rocznic, rodzinnych wydarzeń. Również za zmarłych polecanych Miłosierdziu Bożemu.

Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Wszystkim mówimy Bóg zapłać i modlimy się w Waszej intencji. Może znalazłby się fundator na nowe drzwi do Bazyliki od strony południowej. Koszt wykonania i montażu wynosi 48000 zł.

W tym tygodniu pożegnaliśmy: Henryk Dawidziak, Władysław Augustis, Zdzisław Malczak, Stefania Trynka, Mirosław Płonka. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

utworzono : 2012-09-09 09:27
Wszystkich rekordów: