Katedra Live

PROJEKT

Rok 2012

Rok 2012 2 września 2012 15:03 wyświetleń: 1091

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXII Niedziela Zwykła 02.09.2012

Zapraszamy na nowennę w środę o godz. 17.30 i Mszę św. w intencjach nowennowych. W pierwszy czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św., w pierwszy piątek o godz. 15.00 Msza św. z godziną Miłosierdzia i okazja do spowiedzi do godz. 18.00. W pierwszą sobotę odwiedziny chorych.

Dziękujemy za odpowiedź na apel Caritas w sprawie akcji „tornister pełen uśmiechu”. Tornistry przekazaliśmy najbardziej potrzebującym dzieciom w naszych obu szkołach podstawowych oraz za zbiórkę w minioną niedzielę, dla ofiar huraganów w naszym województwie. Przekazaliśmy zebrane 1200 zł Caritas naszej Archidiecezji.

W najbliższy poniedziałek, tj. 3. września br., odbędzie się uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego i katechetycznego 2012/2013. Szczecińskie uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego z udziałem władz oświatowych oraz delegacji szkół wraz z pocztami sztandarowymi rozpoczną się Mszą św. w Bazylice Archikatedralnej o godz. 8.00 pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego. Do udziału we Mszy św. serdecznie zapraszamy rodziców, dyrektorów, nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz dzieci i młodzież, ze szczecińskich wspólnot parafialnych oraz placówek oświatowych.

W listopadzie organizujemy 8 dniową pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Informacje i zapisy codziennie w biurze pielgrzymkowym.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania Piątego Międzynarodowego Festiwalu Organowego. Panu prof. Eugeniuszowi Kusowi, pani Kindze Rozkrut, członkom Stowarzyszenia „Katedra”, pracownikom parafii i stowarzyszenia. Dziękujemy naszym sponsorom Miastu Szczecin, Stowarzyszeniu Gmin Euroregionu Pomerania, PŻM, Zarządowi Portu Szczecin – Świnoujście, spółkom: Infra Port, Polskie Terminale, Terminalowi promowemu Świnoujście.

Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby trwających prac konserwatorskich katedry, jak również za ofiary składane co tydzień na tacę. Poszukujemy również fundatora na zrekonstruowane drzwi południowego wejścia do katedry (są to drzwi od strony ul. Wyszyńskiego, wzdłuż elewacji poddanej w ostatnich latach pracom konserwatorskim. Nowe drzwi to ostatni etap tych prac. Niestety wydatek określany jako niekwalifikowany, jest po stronie parafii. Koszt wykonania i montażu to 48000 zł)  Za dary serca mówimy Bóg zapłać i zapewniamy o naszej modlitwie w intencji dobroczyńców Bazyliki.

Wszystkim wypoczywającym życzymy miłego pobytu w naszym mieście i udanego urlopu.

W tym tygodniu pożegnaliśmy: Ewę Marię Mikułę. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

utworzono : 2012-09-02 15:03
Wszystkich rekordów: