Katedra Live

PROJEKT

Rok 2012

Rok 2012 22 lipca 2012 09:42 wyświetleń: 1706

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVI Niedziela Zwykła 22.07.2012

Dzisiaj ostatni dzień naszych uroczystości związanych z odpustem św. Jakuba któremu towarzyszy 4 jarmark Jakubowy, organizowany przez naszą parafię. Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu, że pozwolił nam świętować w bardzo dobrej atmosferze, przy dobrej pogodzie i życzliwości odwiedzających nas tak wielu mieszkańców miasta, regionu i gości z Polski i z zagranicy. Chcemy to jeszcze podkreślić, że jarmark pomógł nam przyciągnąć do katedry na modlitwę, na Msze św. do sakramentu pokuty bardzo wielu ludzi, którzy w zdecydowanej większości nie skorzystaliby z tych duchowych darów, gdyby nie uroczystości przed katedrą. Słuchaliśmy wczoraj bardzo dużo pochlebnych opinii o naszych uroczystościach i o jarmarku od gości z innych regionów Polski. Wśród wielu komentarzy usłyszeliśmy również to, że nie ma w Polsce tak dynamicznie rozwijającej się katedry, przy której podejmowanych jest tak wiele dobrych inicjatyw. To wszystko tworzymy wiedząc, że katedra jest wielkim Dziełem Bożym, które zasługuje na uznanie, szacunek i wsparcie. A dzięki wyjątkowemu reportażowi w dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” dowiedziała się o tym dziele Polska i Polonia. Chylimy czoła i pamiętamy w modlitwie o wszystkich, którzy na przełomie lat i wieków budowali z Bożą pomocą tę świątynię jakubową.

 

Dzisiaj o godz. 18.00 czeka nas uroczysta Msza św. z okazji 825-lecia konsekracji pierwszego kościoła św. Jakuba, w tym miejscu na którym stoi dziś katedra. Uroczystości przewodniczył będzie Abp Ludwig Schick z Bambergu.

Po Mszy św. prosimy zabrać ze sobą nowy numer „Studni Jakubowej” a w księgarni można zakupić wspomniany numer „Gościa Niedzielnego” z reportażem o naszej katedrze. Krótkim komentarzem do tego tekstu jest jedno ze zdań tytułowych: „Szczecin zadziwia Polskę”.

Dziękujemy Księdzu Arcybiskupowi, którego błogosławieństwo i zaufanie pozwoliło zorganizować te uroczystości, a także kapłanom domownikom i gościom za posługę w konfesjonale i przy ołtarzu. Szczególnie dziękujemy ks. Frankowi Mbida za wygłoszone rekolekcje jakubowe.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomagają nam w zorganizowaniu tych uroczystości. Dziękujemy instytucjom: Miastu Szczecin, Województwu Zachodniopomorskiemu, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Warszawie, Ministerstwu Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska w Szczecinie, Zarządowi Morskich Portów Szczecin-Świnoujście, Izbie Rolniczej w Szczecinie, Polskiej Żegludze Morskiej, Enei, Zarządowi Dróg i Transportu Miejskiego, Piekarni – Cukierni Asprod, Firmie Ochroniarskiej FORT. Dziękujemy osobom: Państwu Annie i Marianowi Roznowskim ze Stowarzyszenia „Katedra”, Panu Jakubowi Włodarzowi z Forum Gryf, ks. Pawłowi Ostrowskiemu i Fundacji Szczecińska, Panu inż. Sławomirowi Kiersnowskiemu, pracownikom parafii, pracownikom urzędu Miasta szczególnie pani Marzenie Mili – Kortas. Dziękujemy służbom mundurowym Policji, Straży Pożarnej i Straży Miejskiej. Dziękujemy Cechowi Spożywczemu Izby Rzemieślniczej, Muzeum Narodowemu, Książnicy Pomorskiej. Dziękujemy mediom regionalnym i ogólnopolskim za życzliwe informacje o wydarzeniu odpustowym.   

Kończy się dzisiaj jarmark, ale uroczystości odpustowe trwają do środy. Od jutra rozpoczną się rekolekcje ewangelizacyjne, które poprowadzi wspólnota Przymierza Miłosierdzia wraz z ojcami Antonello i Enrique. Wspólnota rozpocznie modlitwę w poniedziałek o godz. 18.00 a ojcowie dojadą we wtorek na godz. 18.00. W środę Msza św. dla chorych z nabożeństwem uzdrowienia o godz. 12.00, a o godz. 18.00 Uroczysty odpust pod przewodnictwem naszego ks. Abp. Andrzeja Dzięgi. Po odpuście będzie również modlitwa do Duch Świętego i nabożeństwo uzdrowienia prowadzone przez ojców. 

W sobotę w godzinach popołudniowych przybędą do nas pielgrzymi piesi udający się na Jasną Górę a rozpoczęcie pielgrzymki odbędzie się w niedzielę 29 lipca o godz. 7.00 w sanktuarium na Osiedlu Słonecznym.

W dniach 27 sierpnia – 5 września organizujemy pielgrzymkę do grobu Ojca Świętego Jana Pawła II a w listopadzie organizujemy 8 dniową pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Zapraszamy do biura pielgrzymkowego czynnego codziennie od godz. 10.00 – 17.00.

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli. Pamiętajmy że każdy może dzisiaj uzyskać w katedrze odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

utworzono : 2012-07-22 09:42
Wszystkich rekordów: