Katedra Live

PROJEKT

Rok 2012

Rok 2012 15 lipca 2012 09:48 wyświetleń: 1564

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XV Niedziela Zwykła 15.07.2012

Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 żegnamy ks. Pawła Ostrowskiego, który został mianowany proboszczem parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Reptowie. Dziękujemy ks. Pawłowi za trzyletnią pracę w naszej parafii.

W tym tygodniu rozpoczną się uroczystości odpustowe ku czci patrona naszej katedry św. Jakuba Ap. połączone z 4. Jarmarkiem Jakubowym. W czwartek o godz. 18.00 rozpoczną się rekolekcje jakubowe które wygłosi ks. Frank Mbida z Kamerunu. Nauki rekolekcyjne potrwają do soboty włącznie w czasie Mszy św. o godz. 18.00. W niedzielę 22 lipca Msze św. w katedrze odprawiane będą o stałych porach.  Tego dnia obchodzić będziemy uroczyście 825. rocznicę konsekracji pierwszego kościoła św. Jakuba. Uroczystej Mszy św. jubileuszowej przewodniczyć będzie ks. Abp Ludwig Schick z Bambergu. Od piątku do niedzieli na placu przed katedrą, Pl. Orła Białego, ul. Staromłyńskiej i Grodzkiej trwać będzie Jarmark Jakubowy na który zgłosiło się ponad 200 wystawców z kraju i z zagranicy. Będą rękodzielnicy, twórcy regionalni, producenci zdrowej żywności w tym wędlin, serów, pieczywa, miodów. Przygotowaliśmy dużo atrakcji dla dzieci i całych rodzin. Wydarzeniem kulturalnym będzie koncert zespołu Raz Dwa Trzy w piątek o godz. 20.00 na dużej scenie Jarmarku. Dzisiaj po Mszy św. każdy może zabrać ze sobą program trzech dni święta jakubowego. Ważnym akcentem religijnym uroczystości jest specjalna zgoda Stolicy Apostolskiej o możliwości uzyskiwania odpustów zupełnych w dniach 20 – 22 lipca i zwyczajowo w dniu odpustu 25 lipca. W te dni uczestnicząc w Mszy św. w katedrze można uzykać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć komunie św. i pomodlić się w intencjach Ojca Świętego. Odpust można ofiarować za siebie bądź za osobę zmarłą. Nie można ofiarować odpustu za inną żyjącą osobę. Z tego daru powinniśmy skorzystać. Okazja do spowiedzi w czasie trwania uroczystości będzie codziennie w czasie każdej Mszy św. i od godz. 17.00. Ważnym religijnym wydarzeniem będą rekolekcje ewangelizacyjne z nabożeństwami uzdrowienia, prowadzone przez wspólnotę Przymierza Miłosierdzia wraz z ojcami Antonello i Enrique z Brazylii, które rozpoczną się w poniedziałek 23 lipca i potrwają do środy 25 lipca czyli do dnia uroczystego odpustu. Porządek rekolekcji podany jest również w wydrukowanych programach. W środę 25 lipca uroczystości odpustowe zakończy Msza św. o godz. 18.00 pod przewodnictwem naszego Ks. Abp. Andrzeja Dzięgi.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomagają nam w zorganizowaniu tych uroczystości. Już dziś dziękujemy sponsorom: Miastu Szczecin, Marszałkowi Województwa Zachodniopomorskiego, Dyrektorowi Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Warszawie, Ministerstwu Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska w Szczecinie, Zarządowi Morskich Portów Szczecin-Świnoujście, Polskiej Żegludze Morskiej, Enei, Zarządowi Dróg i Transportu Miejskiego, Piekarni – Cukierni Asprod, Firmie ochroniarskiej FORT 

W każdą sobotę o godz. 20.00 odbywają się koncerty organowe. Bilety – cegiełki na rzecz spłaty organów w cenie 10 zł i 20 zł do nabycia przed koncertem.

W dniach 27 sierpnia – 5 września organizujemy pielgrzymkę do grobu Ojca Świętego Jana Pawła II, a w listopadzie organizujemy 8 dniową pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Zapraszamy do biura pielgrzymkowego czynnego codziennie od godz. 10.00 – 17.00.

Dziękujemy za wsparcie materialne i duchowe naszych prac wewnątrz świątyni. W ostatnim tygodniu zostało złożone 800 zł na ten cel. Za wszystkie dary serca dziękujemy i mówimy Bóg zapłać

Wszystkim udającym się na urlopy oraz gościom odwiedzającym nasze miasto życzymy miłego wypoczynku.

 

utworzono : 2012-07-15 09:48
Wszystkich rekordów: