Katedra Live

PROJEKT

Rok 2012

Rok 2012 13 sierpnia 2012 10:02 wyświetleń: 1238

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIX Niedziela Zwykła 12.08.2012

15 sierpnia w środę Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. z poświęceniem ziół, kwiatów i zbóż w katedrze o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 21.00. Tego dnia mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św.

 

Caritas naszej Archidiecezji przeprowadza akcję „tornister pełen uśmiechu” polegającą na fundowaniu wyprawek szkolnych dla dzieci z rodzin potrzebujących. Osoby, które chcą pomóc proszone są o odebranie dziś w zakrystii tornistrów, które należy wypełnić wyprawką szkolną w postaci przyborów szkolnych: zeszytów, kredek, bloków i innych rzeczy potrzebnych dzieciom w roku szkolnym (z wyjątkiem podręczników). Wypełnione tornistry należy zwrócić w następne dwie niedziele, tak aby dzieci mogły je otrzymać w dniu inauguracji roku szkolnego. Za bezinteresowne dary serca dziękujemy w imieniu obdarowanych dzieci.

Dzisiaj organizujemy kiermasz wydawnictw katolickich. Przy wyjściu, w cenach promocyjnych, można nabyć książki, dewocjonalia, prasę i inne przedmioty stanowiące na co dzień asortyment naszej księgarni katedralnej. Dochód przeznaczamy na potrzeby naszej parafii.

W listopadzie organizujemy 8 dniową pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Informacje i zapisy codziennie w biurze pielgrzymkowym.

Zapraszamy na wyjątkowe koncerty organowe w każdą sobotę o godz. 20.00. Występują światowej sławy organiści i muzycy. Bilety – cegiełki są do nabycia przed koncertem.

Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby trwających prac konserwatorskich katedry, jak również za ofiary składane co tydzień na tacę. Za dary serca mówimy Bóg zapłać i zapewniamy o naszej modlitwie w intencji dobroczyńców Bazyliki.

Wszystkim wypoczywającym życzymy miłego pobytu w naszym mieście i udanego urlopu.

W tym tygodniu pożegnaliśmy Bogumiłę Tylkowską. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

utworzono : 2012-08-13 10:02
Wszystkich rekordów: