Katedra Live

PROJEKT

Rok 2012

Rok 2012 12 lipca 2012 12:54 wyświetleń: 1100

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIV Niedziela Zwykła 8.07.2012

W okresie wakacji nie będzie Mszy św. w tygodniu o godz. 8.30 a biuro parafialne będzie czynne w środy i czwartki przed południem i popołudniu.

 

W drugi czwartek miesiąca 12 lipca zapraszamy na Mszę św. wotywną do św. Judy Tadeusza a po Mszy na modlitwę przy kaplicy świętego patrona spraw bardzo trudnych. Można zostawiać intencje na Mszę św. zbiorową w drewnianej skarbonie vis a vis wejścia do świątyni.

Decyzją Księdza Arcybiskupa Metropolity, ks. Paweł Ostrowski zakończył trzyletnią pracę w naszej parafii i od 1 lipca jest mianowany proboszczem nowopowstałej parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Reptowie k. Kobylanki. Pożegnanie ks. Pawła w naszej parafii nastąpi w niedzielę 15 lipca o godz. 12.00.

W każda sobotę o godz. 20.00 odbywają się koncerty organowe. Bilety – cegiełki na rzecz spłaty organów w cenie 10 zł i 20 zł do nabycia przed koncertem.

W dniach 27 sierpnia – 5 września organizujemy pielgrzymkę do grobu Ojca Świętego Jana Pawła II a w listopadzie organizujemy 8 dniową pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Zapraszamy do biura pielgrzymkowego czynnego codziennie od godz. 10.00 – 17.00.

Siostra Miriam z Sanktuarium Matki Bożej na os. Słonecznym organizuje pielgrzymkę archidiecezjalną do Fatimy, której będzie przewodniczył Ks. Abp Andrzej Dzięga. Pielgrzymka odbędzie się w pierwszej połowie września. Kontakt z siostrą poprzez nasze biuro pielgrzymkowe.

Trwają przygotowania do uroczystego odpustu i 4 Jarmarku Jakubowego. Okazja do świętowania jest szczególna ponieważ w tym roku przypada 825. rocznica konsekracji pierwszego kościoła św. Jakuba na tym miejscu. Wydarzenia religijne poprzedzą rekolekcje jakubowe, które poprowadzi ks. Frank Mbida Kameruńczyk, który studiował teologię w Polsce. W niedziele 22 lipca uroczystej Mszy św. jubileuszowej przewodniczył będzie Ks. Abp Ludwig Schick z Bambergu. Sam dzień odpustu 25 lipca poprzedzą rekolekcje ewangelizacyjne prowadzone przez charyzmatycznych ojców Antonello i Enrike z Brazylii wraz ze wspólnotą Przymierza Miłosierdzia. Na Placu Katedralnym, ul. Grodzkiej, Staromłyńskiej i Placu Orła Białego odbywać się będzie 4 Jarmark Jakubowy, na który przyjadą wystawcy z całej Polski. Na dwóch scenach odbywać się będą koncerty, pokazy, konkursy, występy zespołów ludowych. Zaprosiliśmy zespół Raz Dwa Trzy. Ich koncert odbędzie się w piątek 20 lipca wieczorem. Bardzo ciekawie zapowiada się Noc Katedralna w piątek od godz. 21.00. Po raz pierwszy publicznie zaprezentowana zostanie urna z sercem Carla Lewego oraz rękopisy mistrza, usłyszymy również wiele z jego kompozycji muzycznych. Caritas przygotuje loterie fantową. Może ktoś ma dostęp do różnego rodzaju drobnych przedmiotów jak długopisy, breloczki, kubki i inne przedmioty reklamowe, które są produkowane przez różne firmy na swoją promocję. Również jak co roku poprosimy panie o upieczenie ciast.

W dalszym ciągu trwają prace konserwatorskie we wnętrzu katedry. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane w kopertach na ten cel. Za wszystkie dary serca mówimy Bóg zapłać i odwzajemniamy codzienną modlitwą i sprawowaną Eucharystią w intencji naszych dobroczyńców.

Wszystkim udającym się na urlopy oraz gościom odwiedzającym nasze miasto życzymy miłego wypoczynku.

utworzono : 2012-07-12 12:54
Wszystkich rekordów: