Katedra Live

PROJEKT

Rok 2012

Rok 2012 19 czerwca 2012 09:11 wyświetleń: 1040

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XI Niedziela Zwykła 17.06.2012

Dziękujemy tym z naszych parafian, którzy odpowiedzieli na nasz apel o pomoc w przygotowaniu katedry i terenu wokół świątyni na uroczystości 25 rocznicy pobytu w Szczecinie Ojca Świętego Jana Pawła II.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na przedstawienie o św. Andrzeju Boboli wykonaniu dzieci i młodzieży.

W najbliższy piątek 22 czerwca zapraszamy na Mszę św. wotywną do bł. Jana Pawła II i modlitwę przy jego kaplicy. Przy wyjściu w dużej drewnianej skarbonie można zapisać i złożyć swoje intencje do Mszy św. zbiorowej.

W przyszłą sobotę zapraszamy na koncert inauguracyjny Piątego Międzynarodowego Festiwalu Organowego w wykonaniu orkiestry Filharmonii Szczecińskiej, orkiestry kameralnej z Prenzlau. Przy organach usłyszymy wybitnego Polskiego organistę Romana Peruckiego. Dyrygentem będzie prof. Eugeniusz Kus. Bilety wstępu w cenie 20 zł będą do kupienia przed koncertem. Dochód przeznaczony jest na spłatę organów. Koncerty Festiwalu odbywać się będą w każdą sobotę o godz. 20.00. Ostatni koncert odbędzie się 1 września.

Decyzją Księdza Arcybiskupa Metropolity ks. Paweł Bernacki kończy pracę w naszej parafii, aby rozpocząć studia specjalistyczne na Akademii Katolickiej w Paryżu. Msza św. na pożegnanie ks. Pawła odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 18.00.

W najbliższą niedzielę przypada wspomnienie św. Jana Chrzciciela. Jest to dzień imienin naszego Księdza Proboszcza. Miło nam również poinformować wszystkich, że Ojciec Święty Benedykt XVI podniósł naszego Księdza Proboszcza do godności prałata. Msza św. imieninowa połączona z dziękczynieniem za to wyróżnienie zostanie odprawiona w najbliższą niedzielę o godz. 12.00

Z końcem sierpnia organizujemy pielgrzymkę do Włoch. Szczególnie do grobu bł. Jana Pawła II Zapraszamy również na pielgrzymkę z serii „Piękna Polska” na Zamojszczyznę, Lubelszczyznę i Roztocze w dniach 29 lipca – 4 sierpnia Szczegóły na stronie internetowej www.pielgrzymki.szczecin.pl oraz w biurze pielgrzymkowym.

Dzisiaj i w najbliższą niedzielę zbierać będziemy ofiary do puszek na kolonie letnie organizowane przez Caritas dla dzieci z ubogich rodzin. Prosimy o dary serca.

Rada Osiedla Stare Miasto zaprasza mieszkańców naszego osiedla na plac Orła Białego, gdzie w dniu 23 czerwca br. w godzinach od 13.00 do 18.00 odbędzie się festyn rodzinny z okazji dnia ojca, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. W programie przewidziano również atrakcje dla najmłodszych mieszkańców naszego osiedla m.in. zabawy tematyczne, dmuchane zamki, strefa eduRobot, gdzie każdy będzie mógł stworzyć własnego robota, pokazy wozu strażackiego i policyjnego oraz wiele innych zabaw. Udział mieszkańców osiedla w zaplanowanych atrakcjach jest darmowy. Zapraszamy do wzięcia udziału w festynie całe rodziny, czekamy na Was w sobotę od godziny 13.00.

Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. W miesiącu lipcu i sierpniu nie Będzie Mszy św. codziennej o godz. 8.30. Pozostałe Msze św. w tygodniu i w niedzielę w okresie wakacji bez zmian.

Zapraszamy do sklepiku przed katedrą po prasę katolicką. Niedzielę z dodatkiem Kościół nad Odrą i Bałtykiem i Gościa Niedzielnego. Są również inne ciekawe wydawnictwa i dewocjonalia. Pamiątki na Pierwszą Komunię, Bierzmowanie, Chrzest św. Zapraszamy po Mszy świętej na dobrą kawę i lody do naszej kawiarenki przed katedrą.

Dziękujemy za składane ofiary na rzecz prac konserwatorskich i malowania wnętrza katedry. Został wynajęty nowy większy podnośnik, dzięki któremu będą malowane sklepienia nawy głównej nad prezbiterium. Ofiary można składać w specjalnych kopertach, które są wyłożone przy wyjściu z katedry. Za wszystkie dary serca mówimy Bóg zapłać i odwzajemniamy codzienną modlitwą.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Ignacy Walczak, Teresa Smuniewska, Zofia Tomera, Teresa Prorok

utworzono : 2012-06-19 09:11
Wszystkich rekordów: