Katedra Live

PROJEKT

Rok 2012

Rok 2012 25 listopada 2012 09:56 wyświetleń: 1431

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Chrystusa Króla 25.11.2012

1. W najbliższą niedzielę rozpoczniemy adwent, w którym szczególnie będziemy zachęcać do postawy serca oczekującego na przyjście powtórne Jezusa Chrystusa. Nasze oczekiwanie będziemy przeżywać w czasie mszy św. roratnich od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Doświadczenie ubiegłego roku pokazało nam, że to dobry czas i dla starszych i dla młodszych, aby być razem na modlitwie, wspierać się i czynić z nas wspólnotę sióstr i braci. Wspólnotę będziemy tworzyć również po roratach, zapraszając wszystkich codziennie na świeże drożdżówki, kakao, kawę i herbatę. 

2. Zapraszamy na codzienną modlitwę wypominkową o godz. 17.30.

3. W każdą niedzielę o godz. 19.15 serdecznie zapraszamy na katechezy dla dorosłych, opierające się na wspólnym czytaniu i komentowaniu Katechizmu Kościoła Katolickiego. Katechezy odbywają się w katedrze, o godz. 19.15.

4. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.

5. Zapraszamy wszystkich wiernych do uczestnictwa w obchodach 60. rocznicy ogłoszenia nominacji kardynalskiej Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego, które odbędą się w piątek, 30 listopada br., w Bazylice pw. św. Jana Chrzciciela w Szczecinie. O godz. 18.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny i rychłej beatyfikacji Wielkiego Prymasa. O godz. 17.30 O. Gabriel Bartoszewski OFMCap, Wicepostulator procesu beatyfikacyjnego Księdza Kardynała wygłosi wykład. Tego dnia odbędzie się również sympozjum naukowe pt. „Kardynał Stefan Wyszyński - pamięć i wdzięczność na Pomorzu Zachodnim”, które rozpocznie się w Auli Wydziału Teologicznego o godz. 11.00.”

6. W najbliższą sobotę zmiana tajemnic Żywego Różańca i Msza św. o godz. 18.00 w intencji żywych i zmarłych członków żywego różańca. Zapraszamy do tej wspólnoty modlitwy wszystkich chętnych.

7. Przyjmując życzliwie inicjatywę Komitetu Obywatelskiego, który ukonstytuował się w Szczecinie w odpowiedzi na słowo Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi z dnia 18 listopada br. w sprawie procedur in vitro, zachęcamy osoby dorosłe do złożenia podpisu przeciwko dofinansowaniu procedur in vitro z budżetu miasta Szczecin. Podpisy można składać w zakrystii dziś i najbliższe niedziele.

8. Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej. W kiosku przy wyjściu są do nabycia świece Caritas na stół wigilijny oraz opłatki.

9. Dziękujemy za składane ofiary na potrzeby naszej parafii. Kończy się projekt renowacji wnętrza świątyni. Wszystkim, którzy złożyli swoją cegiełkę na ten cel wyrażamy naszą wdzięczność i modlimy się o Boże błogosławieństwo dla ofiarodawców. Szukamy jeszcze fundatorów nowych drzwi do południowego portalu Bazyliki. Chętni nawet drobne ofiary, mogą wpłacać na konto bankowe parafii.  

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia przekazujemy serdeczne życzenia wielu łask i Bożego błogosławieństwa. 

utworzono : 2012-11-25 09:56
Wszystkich rekordów: