Katedra Live

PROJEKT

Rok 2012

Rok 2012 16 grudnia 2012 10:45 wyświetleń: 1878

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III Niedziela Adwentu

 

1. Od jutra rozpoczyna się okres bezpośredniego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Zapraszamy wszystkich, którzy jeszcze nie uczestniczyli w roratach. Codziennie Msza św. roratnia o godz. 6.30. prosimy o przynoszenie lampionów. Po roratach zapraszamy wszystkich do budowania wspólnoty przy drożdżówkach, które otrzymujemy codziennie od szczecińskich piekarzy, my przygotowujemy codziennie gorące kakao, kawę i herbatę. To już ostatni tydzień adwentu. Zapraszamy na jutrznie odprawiane o godz. 6.00, nieszpory o godz. 17.00 i codzienną adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30. Również codziennie w czasie każdej Mszy św. i od godz. 17.00 będzie okazja do spowiedzi świętej. Spowiedź przed świętami w katedrze odbywać się będzie wg. porządku, który umieszczony jest na drzwiach wejściowych do świątyni.

 

2. Pasterka pod przewodnictwem księdza arcybiskupa Andrzeja Dzięgi będzie odprawiona o godz. 12.00. Miło nam poinformować, że będzie transmitowana na żywo przez Radio Szczecin. W Święta zapraszamy do odwiedzenia włoskiej szopki z żywymi zwierzętami. Msze św. w Pierwszy Dzień Świąt będą odprawione o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 18.00, w Drugi Dzień o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00.

3. Uprzejmie informujemy o modlitwach organizowanych z okazji 42. rocznicy ofiar grudnia 1970 r., które odbędą się w poniedziałek, 17 grudnia br. pod Bramą Stoczni o godz. 12.00. Jednocześnie zapraszamy wszystkich do Katedry na Mszę Świętą w intencji Ojczyzny o godz. 18.00, której przewodniczyć będzie i słowo Boże wygłosi Ks. Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga.

4. Dzisiaj prowadzimy akcję Caritas pod nazwą „Adwentowy Bank Żywności”. Przez całą niedzielę zbieramy dary żywnościowe i ofiary do puszek na paczki świąteczne dla najbiedniejszych rodzin naszej parafii. Dziękujemy za dary serca i chęć dzielenia się tym co mamy z najbiedniejszymi. Akcje powtórzymy jeszcze w następną niedzielę.

5. W każdą niedzielę o godz. 19.15 serdecznie zapraszamy na katechezy dla dorosłych, opierające się na wspólnym czytaniu i komentowaniu Katechizmu Kościoła Katolickiego. Katechezy odbywają się w katedrze, o godz. 19.15.

6. Mamy dużo wolnych intencji. Zachęcamy, aby zamawiać intencje szczególnie rano w czasie rorat jak również wieczorem. Msza św. to nasz najlepszy dar dla żywych i zmarłych.

7. Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej. W kiosku przy wyjściu są do nabycia świece Caritas na stół wigilijny oraz opłatki. W tym roku nie będziemy roznosić opłatków do domów i nikt nie otrzymał od nas takiego upoważnienia. Opłatki poświęcone można otrzymać w kiosku przy wejściu. Ofiary dobrowolne zasilą budżet naszej parafii.

8. W Roku Wiary organizujemy 11 – dniową pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii w dniach 27 lutego – 9 marca. Informacje na stronie internetowej www.pielgrzymujzkatedrą.pl i w biurze pielgrzymkowym.

9. Dziękujemy za składane ofiary na potrzeby naszej parafii. Wiemy, że wiele rodzin przeżywa trudności z codziennym utrzymaniem. Tym bardziej chcemy dziękować i prosić Boga o moc dla wszystkich rodzin. Szczególnie modlimy się za osoby bezrobotne. Razem trwajmy w ufności i zawierzeniu dobremu Bogu. Z radością informujemy, że w tym tygodniu rozpoczęliśmy ogrzewanie katedry. Temperatura utrzymująca się obecnie, jest maksymalną jaka możemy uzyskać. Odbywa się to ogromnym wysiłkiem finansowym parafii, aby udział w liturgii w katedrze był bardziej komfortowy. W najbliższą niedzielę ofiary na tacę przeznaczymy na ogrzewanie świątyni.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia przekazujemy serdeczne życzenia wielu łask i Bożego błogosławieństwa.

W tym tygodniu odeszli do wieczności: Mirosława Dierżanowska i Wacław Tochowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

utworzono : 2012-12-16 10:45
Wszystkich rekordów: