Katedra Live

PROJEKT

Rok 2012

Rok 2012 9 grudnia 2012 10:32 wyświetleń: 1593

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela Adwentu 09.12.2012

 1. W okresie adwentu szczególnie zapraszamy na Msze święte roratnie o godz. 6.30. Po roratach zapraszamy wszystkich do budowania wspólnoty przy drożdżówkach, które otrzymujemy codziennie od szczecińskich piekarzy, my przygotowujemy codziennie gorące kakao, kawę i herbatę. Msze św. rano i wieczorem odprawiamy w nawie głównej katedry, ponieważ zasadniczy etap prac konserwatorskich został zakończony. Msze św. o godz. 12.00 nadal będą odprawiane w kaplicy mariackiej. W okresie adwentu jutrznie odprawiane będą o godz. 6.00, nieszpory o godz. 17.00 i codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30. Również codziennie w czasie każdej Mszy św. i od godz. 17.00 będzie okazja do spowiedzi świętej. Szczegółowe informacje dotyczące adwentu, spowiedzi przedświątecznej i porządku Mszy św. w Boże Narodzenie, umieszczone są na dużym banerze przy wejściu do świątyni.

 2. Dziś i jutro przeżywamy rekolekcje adwentowe, które głosi ksiądz Bogdan z Baranowicz na Białorusi. Jutro nauki rekolekcyjne głoszone będą na Mszach świętych o godz. 12.00 i 18.00. Również w tym czasie będzie okazja do spowiedzi. Dzisiaj po Mszach świętych można złożyć swoją ofiarę do puszki wspierającą działalność duszpasterską ks. proboszcza na Białorusi. Jutro można swoje ofiary złożyć na tacę. Będzie to nasza cegiełka dla Kościoła na Wschodzie.

 3. Za tydzień tradycyjnie przeprowadzimy akcje Caritas pod nazwą „Adwentowy Bank Żywności”. Przez całą niedzielę zbierać będziemy dary żywnościowe i ofiary do puszek na paczki świąteczne dla najbiedniejszych rodzin naszej parafii. Dziękujemy za dary serca i chęć dzielenia się tym co mamy z najbiedniejszymi.

4. W każdą niedzielę o godz. 19.15 serdecznie zapraszamy na katechezy dla dorosłych, opierające się na wspólnym czytaniu i komentowaniu Katechizmu Kościoła Katolickiego. Katechezy odbywają się w katedrze, o godz. 19.15.

5. W tym tygodniu wspominamy w czwartek św. Łucji dz, m., w piątek św. Jana od Krzyża Doktora Kościoła

6. Mamy dużo wolnych intencji. Zachęcamy, aby zamawiać intencje szczególnie rano w czasie rorat jak również wieczorem. Msza św. to nasz najlepszy dar dla żywych i zmarłych.

7. Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej. W kiosku przy wyjściu są do nabycia świece Caritas na stół wigilijny oraz opłatki. W tym roku nie będziemy roznosić opłatków do domów i nikt nie otrzymał od nas takiego upoważnienia. Opłatki poświęcone można otrzymać w kiosku przy wejściu. Ofiary dobrowolne zasilą budżet naszej parafii.

8. W Roku Wiary organizujemy 11 – dniową pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii w dniach 27 lutego – 9 marca. Informacje na stronie internetowej www.pielgrzymujzkatedrą.pl i w biurze pielgrzymkowym.

9. Dziękujemy za składane ofiary na potrzeby naszej parafii. Wiemy, że wiele rodzin przeżywa trudności z codziennym utrzymaniem. Tym bardziej chcemy dziękować i prosić Boga o moc dla wszystkich rodzin. Szczególnie modlimy się za osoby bezrobotne. Razem trwajmy w ufności i zawierzeniu dobremu Bogu.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia przekazujemy serdeczne życzenia wielu łask i Bożego błogosławieństwa.

W tym tygodniu odszedł do wieczności: ks. prałat Jerzy Sosna dawny proboszcz parafii św. Józefa na Pomorzanach a do niedawna proboszcz i dziekan parafii Gryfice oraz Andrzej Pawelec. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

utworzono : 2012-12-09 10:32
Wszystkich rekordów: