Katedra Live

PROJEKT

Rok 2012

Rok 2012 1 grudnia 2012 14:20 wyświetleń: 1474

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I Niedziela Adwentu

1. Dziś rozpoczynamy adwent, w którym szczególnie będziemy zachęcać do postawy serca oczekującego na przyjście powtórne Jezusa Chrystusa. Nasze oczekiwanie będziemy przeżywać w czasie mszy św. roratnich od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. 

Doświadczenie ubiegłego roku pokazało nam, że to dobry czas i dla starszych i dla młodszych, aby być razem na modlitwie, wspierać się i tworzyć wspólnotę sióstr i braci. Wspólnotę będziemy budować również po roratach, zapraszając wszystkich codziennie na świeże drożdżówki, kakao, kawę i herbatę. Od jutra Msze św. rano i wieczorem będziemy odprawiali w nawie głównej katedry, ponieważ zasadniczy etap prac konserwatorskich został zakończony. Msze św. o godz. 12.00 nadal będą odprawiane w kaplicy mariackiej. W okresie adwentu jutrznie odprawiane będą o godz. 6.00, nieszpory o godz. 17.00 i codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30. Również codziennie w czasie każdej Mszy św. i od godz. 17.00 będzie okazja do spowiedzi świętej

 

2. Zakończył się miesiąc listopad a wraz z nim modlitwa wypominkowa. Polecaliśmy codziennie naszych zmarłych w wypominkach oraz odprawialiśmy codziennie jedną mszę św. w intencjach naszych zmarłych. Bóg zapłać za ofiary składane z okazji wypominek. W sumie zebraliśmy 8500 zł. Jest to kwota, którą przeznaczamy na doraźną modernizację zniszczonego ogrzewania obiektów parafialnych. Gruntowny remont instalacji przeprowadzimy na wiosnę po zakończeniu okresu grzewczego.

 3. W każdą niedzielę o godz. 19.15 serdecznie zapraszamy na katechezy dla dorosłych, opierające się na wspólnym czytaniu i komentowaniu Katechizmu Kościoła Katolickiego. Katechezy odbywają się w katedrze, o godz. 19.15.

4. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.

5. W pierwszy czwartek miesiąca adoracja Najświętszego sakramentu w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek Msza św. o godz. 15.00 z Godziną Miłosierdzia i okazja do spowiedzi i modlitwy od godz. 15.00.

 

6. Przyjmując życzliwie inicjatywę Komitetu Obywatelskiego, który ukonstytuował się w Szczecinie w odpowiedzi na słowo Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi z dnia 18 listopada br. w sprawie procedur in vitro, zachęcamy osoby dorosłe do złożenia podpisu przeciwko dofinansowaniu procedur in vitro z budżetu miasta Szczecin. Podpisy można składać w zakrystii dziś i najbliższe niedziele.

 

7. Mamy dużo wolnych intencji. Zachęcamy, aby zamawiać intencje szczególnie rano w czasie rorat jak również wieczorem. Msza św. to nasz najlepszy dar dla żywych i zmarłych.

 

8. Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej. W kiosku przy wyjściu są do nabycia świece Caritas na stół wigilijny oraz opłatki.

9. W Roku Wiary organizujemy 11 – dniową pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii w dniach 27 lutego – 9 marca. Informacje na stronie internetowej www.pielgrzymujzkatedrą.pl i w biurze pielgrzymkowym.

10. Dziękujemy za składane ofiary na potrzeby naszej parafii. Kończy się projekt renowacji wnętrza świątyni. Wszystkim, którzy złożyli swoją cegiełkę na ten cel wyrażamy naszą wdzięczność i modlimy się o Boże błogosławieństwo dla ofiarodawców. Szukamy jeszcze fundatorów nowych drzwi do południowego portalu Bazyliki. Chętni nawet drobne ofiary, mogą wpłacać na konto bankowe parafii. Drzwi są już zamówione a kosztować będą 48000 zł. Jest to projekt rekonstrukcji dębowych i dekoracyjnych drzwi przedwojennych. Na razie mamy deklarację jednego z fundatorów o przekazaniu 10000 zł.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia przekazujemy serdeczne życzenia wielu łask i Bożego błogosławieństwa. 

utworzono : 2012-12-01 14:20
Wszystkich rekordów: