Katedra Live

PROJEKT

Rok 2012

Rok 2012 25 grudnia 2012 12:11 wyświetleń: 1632

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE BOŻE NARODZENIE 2012

1. Przekazujemy wszystkim naszym parafianom i gościom a także dobrodziejom katedry serdeczne życzenia świąteczne. Kolęda „Anioł pasterzom mówił” jest wspomnieniem niezwykłego spotkania ludzi zajętych swoją codziennością, prostych, ubogich, zamyślonych Pasterzy z wysłannikiem Boga – Aniołem, który wraz z ogłoszeniem Bożego Narodzenia mówi: „Chwała na wysokości Bogu, a na ziemi Pokój ludziom dobrej woli”. W tym Pasterze byli wyjątkowi, tak ich Bóg wyróżnił.

W Święta Bożego Narodzenia chcielibyśmy do każdego z Was dotrzeć z tą samą radosną nowiną, podzielić się opłatkiem, poczuć atmosferę rodzinnych świąt i przekazać tak jak wtedy obfitość Bożej łaski, której Bóg nie odmawia nikomu, a zwłaszcza „ludziom dobrej woli”. Niech to szczególne uczucie jakie mieli betlejemscy pasterze będzie Waszym udziałem w Nowym Roku.

2. Dziękujemy wszystkim za przygotowanie katedry do świąt siostrom zakonnym za codzienne czuwanie, modlitwę i posługę szczególnie w tych ostatnich dniach. Dziękujemy studentom katedry Italianistyki Wydziału Teologicznego z panem lektorem Stefano Donato za przygotowanie włoskiej szopki. Za dostarczenie zwierząt OHZ Lubiana i panu Stanisławowi Tomaszewskiemu. Dziękuję pracownikom parafii, podopiecznym Caritas oraz wszystkim wolontariuszom. Za ciężką codzienną pracę przygotowującą tak pięknie naszą świątynię Dziękuję wspólnocie naszego seminarium oraz scholi pasterkowej pod kierunkiem pana organisty Michała za przygotowanie dzisiejszej liturgii. Dziękuję Nadleśnictwu Trzebież za ofiarowane do katedry choinki. Dziękuję moim współpracownikom kapłanom za ich posługę w konfesjonale i przy różnych zajęciach parafialnych.

Wszyscy cieszmy się Bożym Narodzeniem, a nasza katedra niech będzie jak Matka chcąca mieć wszystkie swoje dzieci u siebie. Dlatego zapraszamy na msze św. jutro o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 (nie ma Mszy św. o godz. 21.00)

 

3. Aby święta były radosne dla wszystkich panie z Caritas przygotowały ponad 60 paczek żywnościowych. Dziękujemy za złożone dary dla rodzin potrzebujących pomocy. W imieniu Caritas oraz obdarowanych rodzin dziękujemy za złożone dary serca.

 

4. W tym tygodniu wspominamy: w środę św. Szczepana, w czwartek św. Jana Ewangelisty, w piątek św. Młodzianków. W następną niedzielę obchodzimy święto św. Rodziny. W poniedziałek 31 grudnia zakończenie starego roku. Msza św. z nabożeństwem dziękczynnym wyjątkowo w ten dzień o godz. 17.00.

5. Dzisiaj ofiary na tace przeznaczone są na potrzeby naszej parafii, szczególnie opłat za ogrzewanie świątyni i domów parafialnych, w drugi dzień na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego i KUL. W następną niedzielę Świętej Rodziny ofiary przeznaczone będą na utrzymanie Naszego Seminarium Duchownego, ponieważ jest to święto patronalne seminarium.   

6. Kolędę w naszych domach rozpoczniemy od 7 stycznia po Uroczystości Trzech Króli.

 

7. W Roku Wiary organizujemy 11 – dniową pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii w dniach 27 lutego – 9 marca. Informacje na stronie internetowej www.pielgrzymujzkatedrą.pl i w biurze pielgrzymkowym.

8. Dziękujemy za składane ofiary na potrzeby naszej parafii. Dzisiaj każdy może odczuć, że świątynia jest ogrzewana. Prosimy o zamykanie za sobą drzwi i cierpliwość przy wychodzeniu z katedry po Mszy św. Miło nam poinformować, że po dwóch latach przerwy powraca możliwość odpisywania 1% podatku na rzecz katedry. Stosowny numer KRS jest podany na specjalnych afiszach i ulotkach. Tylko dzięki waszemu wsparciu możemy sięgać po fundusze unijne w których potrzeba wykazać się wkładem własnym w wysokości 25%. Na najbliższy rok zaplanowane jest przygotowanie dokumentacji projektowej do przebudowy ściany północnej (od ul. Grodzkiej) i nadanie jej gotyckiego wyglądu nawiązującego do stanu sprzed II wojny światowej. Prosimy o pamięć o katedrze Wszystkich naszych dobrodziejów polecamy Bogu w Mszach św. i modlitwie. 

utworzono : 2012-12-25 12:11
Wszystkich rekordów: