Ogłoszenia Duszpasterskie 10 lipca 2017 10:46 wyświetleń: 421

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA 09 lipca 2017r.


 


 1. W tym tygodniu wspominamy:we wtorek (11.07.)
 1. W czasie wakacji biuro parafialne będzie otwarte we wtorki i czwartki w godz.: 11.00-12:00 oraz 16:00-17:30.
 2. Zapraszamy chętnych uczniów i studentów do wspólnej modlitwy w duchu Taize. Spotkanie w poniedziałek o godz. 19.00 w salce na nowej kanonii (domofon nr 10).
 3. Dzisiaj podczas Mszy Świętej o godzinie 12.00 wraz z Arcybiskupem Andrzejem modlić się będziemy za ofiary ludobójstwa na Wołyniu.
 4. Zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i na Mszę Świętą w intencjach nowennowych w środę o godz. 18.00.
 5. Nowenna i modlitwa za wstawiennictwem Św. Judy Tadeusza w czwartek o godz. 18.00.
 6. Zapraszamy do wspólnej adoracji i modlitwy różańcowej w intencji naszej Ojczyzny. Jerycho Różańcowe –dobowa Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się w piątek po wieczornej Eucharystii i potrwa do sobotniej wieczornej Mszy Świętej. Adoracja z różańcem odbywać się będzie w Kaplicy Mariackiej.
 7. Zapraszamy do udziału w koncertach X Międzynarodowego Festiwalu Organowego w każdą wakacyjną sobotę na godz. 20.00. Wstęp wolny.
 8. Za tydzień w Niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 9.00 będziemy modlić się pod przewodnictwem Abpa Andrzeja, wraz z gośćmi z Litwy za litewskich Lotników, którzy zginęli pod Szczecinem 17 lipca 1933r..
 9. Caritas rozpoczyna w naszej parafii akcję „Tornister pełen uśmiechu”. Po każdej Mszy Świętej można przy wyjściu zabrać od wolontariuszy plecak,  i zapełnić go przyborami szkolnymi. Uzupełnione tornistry prosimy przynosić do zakrystii do końca lipca. Dodatkowo można przynosić przybory szkolne dla dzieci do zakrystii przez całe wakacje. W imieniu potrzebujących dzieci serdecznie dziękujemy.
 10. W najbliższą Niedzielę po wszystkich Mszach Świętych zbierać będziemy ofiary do puszek na odbudowę i remont katedry Gorzowskiej. Za wsparcie już dzisiaj dziękujemy.
 11. W tym roku z naszej Archidiecezji wyruszy XXXIII Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pełna informacja o pielgrzymce znajduje się na plakacie, stronie internetowej www.szczecinska.pl Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w pieszym pielgrzymowaniu.
 12. W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty: śp. Filomena Nowińska. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …
 13. Wszystkim Wam, drodzy Parafianie i Goście, Jubilaci i Solenizanci, wraz z ks. Janem – Proboszczem Seniorem, Duszpasterzami, Siostrami Jadwiżankami oraz całym Zespołem Katedralnym życzymy, by każdy z nas potrafił dostrzegać Bożą obecność w prostych znakach.

Ks. Dariusz Knapik - Proboszcz


Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 

 

 

utworzono : 2017-07-10 10:46
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: