Ogłoszenia Duszpasterskie 19 lutego 2017 00:48 wyświetleń: 526

VII NIEDZIELA ROKU 19 LUTEGO 2017 r.

 Jezus, poprzez przykazanie miłości nieprzyjaciół, uświadamia swoim uczniom, że właśnie tak kocha Bóg, który się nie mści, nie rozlicza, nie odrzuca nawet tych, którzy postępują źle i raną Jego Miłość krzywdząc innych ludzi oraz samych siebie. On kocha nas pośród naszych słabości i pomimo naszych niedoskonałości.


 

 


W tym tygodniu OBCHODZIMY:

  1. Przez pośrednictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy a także za wstawiennictwem św. Jana Pawła II modlić się będziemy w najbliższą środę, 22 lutego, o godz. 18.00. Msza Święta wieczorna będzie sprawowana w intencji złożonych przez nas próśb i podziękowań.
  2. Przystań Duchowa – Ośrodek Pomocy w Kryzysach, prowadzony przez Siostry Jadwiżanki, zaprasza wszystkich w kryzysie duchowym, w doświadczeniu pustki i zagubienia oraz braku sensu życia. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakatach oraz stronach internetowych.
  3. Nauki przedślubne odbędą się w naszej parafii w formie weekendowej, na przełomie marca i kwietnia. Rozpoczęcie - 31 marca o godz. 19.30. Zakończenie - 2 kwietnia na Mszy Świętej o godz. 12.00. Zainteresowanych prosimy o kontakt w zakrystii lub biurze parafialnym.
  4. Za wszelkie ofiary duchowe i materialne wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ. Dziękujemy i prosimy również o przekazywanie 1% podatku na nasze Stowarzyszenie „Katedra”. KRS i inne informacje znajdziemy na ulotkach oraz na stronie internetowej parafii. Pomoc w wypełnieniu dokumentów otrzymamy w sekretariacie katedry i biurze rachunkowym (wejście przy małym parkingu od strony dawnej apteki).
  5. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia oraz wszystkim Wam, drodzy Goście i drodzy Parafianie, wraz z księdzem Janem – proboszczem seniorem, duszpasterzami, siostrami Jadwiżankami oraz całym zespołem katedralnym życzymy, by dzisiejsze słowa Pana Jezusa o miłości nieprzyjaciół pomogły wszystkim w odkryciu prawdy, że właśnie tak kocha Bóg, który się nie mści, nie rozlicza, nie odrzuca nawet tych, którzy postępują źle i raną Jego Miłość, krzywdzą innych ludzi oraz samych siebie. Wszystkim przebywającym na feriach życzymy owocnego i bezpiecznego wypoczynku.
ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

KOMUNIKAT KURII BISKUPIEJ:

 

W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty do wieczności:

śp. Zofia PIETRZYK i śp. Tadeusz KRASUSKI.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie


 Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 

 

utworzono : 2017-02-19 00:48
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: