Ogłoszenia Duszpasterskie 11 lutego 2018 00:05 wyświetleń: 752

VI NIEDZIELA ZWYKŁA, 11 Lutego 2018 r.


 


  1. Dzisiaj, w Światowy Dzień Chorego, naszymi modlitwami otaczamy chorych i cierpiących. Zachęcamy do korzystania z daru, jakim w Kościele jest Sakrament Namaszczenia Chorych. Jest to sakrament uzdrawiający: umacnia w słabości, a w przypadku osób, które nie mogą już skorzystać z Sakramentu Pokuty, także gładzi grzechy, jeżeli chory miał w sercu pragnienie pojednania się z Panem Bogiem. Pamiętajmy, aby w przypadku ciężkiej choroby bliskiej osoby nie zwlekać z zatroszczeniem się o udzielenie jej tego sakramentu.
  2. Dzisiaj także w ostatnich dniach karnawału Kościół w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Problem alkoholizmu dotyka wielu milionów naszych rodaków. Zachęcamy do modlitwy i podjęcia dzieł miłosierdzia oraz dobrowolnej abstynencji, celem wspierania osób pragnących wyzwolenia się z nałogu.
  3. W środę przypada Popielec i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze Święte w naszym kościele - godz. 7.00, 12.00, 18.00 i 21.00. W Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia. Pozostałych wiernych, na miarę możliwości, zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny. Przypominamy, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem.      
    W środę na znak podjęcia trudu nawrócenia i rozpoczęcia Wielkiego Postu podczas wszystkich Mszy Świętych dokonamy obrzędu posypania głów popiołem.
  4. Już teraz zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych i modlitwach wielkopostnych: DROGA KRZYŻOWA - piątki, godz. 11.30, 17.15 oraz po Mszy Świętej wieczornej, ok. godz. 18.45; GORZKIE ŻALE - niedziele, godz. 17.15; JUTRZNIA - dni powszednie, godz. 6.30.
  5. Za tydzień, w I Niedzielę Wielkiego Postu, Ks. Bp Henryk Wejman przeprowadzi w naszej katedralnej parafii Kanoniczną Wizytację.
  6. Za dobroć serca i zrozumienie, ofiary duchowe i materialne składane na potrzeby parafialne, charytatywne oraz misyjne, wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.
  7. Wszystkim Wam drodzy Goście i Parafianie, Jubilaci i Solenizanci tego tygodnia, wraz z całym Zespołem Katedralnym życzę, by czas Wielkiego Postu, który rozpoczynamy, był dla nas wszystkich okazją do jeszcze większego otwarcia serc na natchnienia Ducha Świętego.

 Ks. Datiusz Knapik - Proboszcz

 

OGŁOSZENIE WSPÓLNOTY PRZYMIERZE MIŁOSIERDZIA: Zapraszamy na Warsztaty Ruah osoby powyżej 30 roku życia. Miejsce – Fundacja Małych Stópek, ul. Świętego Ducha 9 /Księża Pallotyni/. Termin – 17.02.2018 r. Kontakt – 501 765 363. Szczegóły – plakaty i ulotki.

 

W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty do wieczności śp. Jerzy Szczyrski. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …


Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 

utworzono : 2018-02-11 00:05
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: