Katedra Live

PROJEKT

Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 12 lutego 2017 10:04 wyświetleń: 518

VI NIEDZIELA ROKU 12 LUTEGO 2017 r.

Jezus pragnie dla ciebie szczęścia i życia w królestwie. To Jego wielkie pragnienie, abyś był z Nim i z Ojcem w niebie. Jednak, aby wejść do chwały nieba, potrzeba abyś się przemienił.  I to On sam chce dziś przemieniać twoje serce i rzucić nowe światło na przykazania, potrzebuje tylko twojego zasłuchania i wejścia w Jego sposób myślenia pełnego miłosierdzia.

Pragnieniem Boga jest twoje autentyczne życie, życie w pełni. Kiedy jesteś sobą, bez udawania i tworzenia pozorów, że jesteś lepszy, On może w tobie działać. Jeśli mu na to pozwolisz, będzie powoli cię przemieniał na swój obraz.

Powierz Jezusowi swoje życie i wszystko to, co potrzebuje napełnienia Jego miłością. Poproś, aby przemieniał ciebie, sposób myślenia i twoje serce na wzór swojego serca, abyś mógł kochać tak jak On.

(por. www.modlitwawdrodze.pl)Początek formularza  1. W najbliższy wtorek, 14 lutego, przypada święto św. św. Cyryla (826-869), mnicha oraz Metodego (815-885), biskupa. Ci urodzeni w Cesarstwie Wschodnim bracia, bardzo wykształceni, znający różne języki z hebrajskim, syryjskim i łaciną włącznie, piastujący różne godności kościelne, podjęli wiele udanych wypraw misyjnych, między innymi do kraju Chazarów na Krymie, do Bułgarii i na Morawy, gdzie wprowadzili do liturgii język słowiański pisany alfabetem greckim. Cyryl przetłumaczył Pismo Święte na język staro-cerkiewno-słowiański. Tym językiem nadal posługuje się kilkadziesiąt milionów braci prawosławnych i kilka milionów grekokatolików. Obaj święci są uważani za apostołów Słowian. W 1980 roku papież św. Jan Paweł II ogłosił ich współpatronami Europy, podnosząc tym samym ich wspomnienie do rangi święta. Święto Cyryla i Metodego jest Dniem Modlitwy za Narody Słowiańskie. Pamiętajmy, że Kościół jest jeden, choć od wieków gromadzi rozmaite narody, tradycje i obrządki.
  2. Tego samego dnia tradycja wspomina św. Walentego, kapłana rzymskiego, który w 269 roku poniósł śmierć męczeńską, gdyż podczas tortur nie chciał się wyrzec Chrystusa. Na Zachodzie, zwłaszcza w Anglii i Stanach Zjednoczonych, a od jakiegoś czasu także u nas, przyjęło się go czcić jako patrona zakochanych. Niech to będzie okazja do radości i wspólnej zabawy, wszak trwa jeszcze karnawał, ale także do modlitwy, podziękowania Panu Bogu za miłość, którą nas obdarzył, i za bliskich, którzy nas kochają. Pamiętajmy również o zranionych w miłości.
  3. Do Matki Bożej Nieustającej Pomocy wołamy co tydzień, w każdą środę. Zapraszamy i w tym tygodniu, w środę o godz. 18.00, na modlitwę nowennową oraz Mszę Świętą sprawowaną w intencjach próśb i podziękowań przedstawianych Panu Bogu przez pośrednictwo Maryi.
  4. Przystań Duchowa – Ośrodek Pomocy w Kryzysach, prowadzony przez Siostry Jadwiżanki, zaprasza wszystkich w kryzysie duchowym, w doświadczeniu pustki i zagubienia oraz braku sensu życia. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakatach oraz stronach internetowych.
  5. Za wszelkie ofiary duchowe i materialne wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.
  6. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia oraz wszystkim Wam, drodzy Goście i Parafianie, wraz z księdzem Janem – proboszczem seniorem, duszpasterzami, siostrami Jadwiżankami oraz całym zespołem katedralnym życzymy nieustannego doświadczania przemieniającej siły Miłości Boga. Dzieciom i młodzieży oraz wszystkim udającym się na ferie zimowe życzymy owocnego i bezpiecznego wypoczynku.
ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

 

KOMUNIKAT KURII BISKUPIEJ:

„Zapraszamy wszystkich do udziału w obchodach uroczystości 50 - lecia Ruchu Odnowy w Duchu Świętym. Odbędą się one 18 lutego br. w Bazylice św. Jana Chrzciciela w Szczecinie, w godz. od 10.00 do 14.00. Uroczysta Msza Święta, której przewodniczył będzie Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga rozpocznie się o godz. 11.00.”

 

W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty do wieczności
śp. Józef Piński oraz śp. Leokadia Lemańska.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 


Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 

utworzono : 2017-02-12 10:04
Wszystkich rekordów: