Katedra Live

PROJEKT

Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 24 listopada 2018 22:41 wyświetleń: 432

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA, 25_listopada_2018 r.


 


Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.

 

  1. Tydzień Słowa Bożego przeżywać będziemy od 26 listopada do 1 grudnia.  
  2. Na katechezy neokatechumenalne dla młodzieży i dorosłych zapraszamy we wtorki i piątki o godz. 19.00. Możemy jeszcze włączyć się w te katechezy.  
  3. Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy modlimy się w każdą środę o godz. 18.00. W tym dniu wieczorna Eucharystia sprawowana jest w intencji naszych próśb i podziękowań.
  4. Na wypominki zapraszamy codziennie o godz. 17.30. Msza Święta za naszych zmarłych polecanych w wypominkach zostanie odprawiona w piątek, 30 listopada, o godz. 18.00.
  5. W najbliższy piątek, 30 listopada, przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, bratem św. Piotra. Tradycja głosi, że po Zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za wiarę.
  6. Chorych, którzy o własnych siłach nie mogą przyjść do kościoła, odwiedzamy z posługą sakramentalną w każdą pierwszą sobotę miesiąca. Możemy zgłaszać nowych chorych.
  7. Za tydzień, Pierwszą Niedzielą Adwentu, rozpoczynamy nowy rok liturgiczny.
  8. Dziękujemy za zrozumienie, zaufanie, ofiary duchowe i materialne, ofiary składane na regotyzację ściany północnej katedry i „Dzwon Niepodległości” oraz z okazji modlitwy wypominkowej – BÓG ZAPŁAĆ. Dziękujemy również za hojność serc na rzecz ubogich. Są jeszcze do zabrania papierowe torby, tzw. „Tytki Charytatywne”, które po wypełnieniu przynosimy do zakrystii lub Sekretariatu Katedry. Wraz z Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej chcemy konkretnie pomóc osobom biednym naszego miasta. Po raz czwarty nasza parafia przygotowuje Wigilię dla Ubogich i Bezdomnych mieszkańców Szczecina. W tym roku to wydarzenie odbędzie się w poniedziałek, 24 grudnia, o godz. 12.00, w specjalnym namiocie, który ustawimy przy katedrze. Jako uczennice i uczniowie Jezusa obdarowaliśmy w zeszłym roku posiłkiem wigilijnym i paczkami świątecznymi prawie pięćset osób. W tym roku przygotowujemy się na sześćset. Część produktów na stół wigilijny sponsoruje sklep Selgros. My również możemy przez ten miesiąc przynosić produkty do paczek. Mogą to być: kilogramowe torebki cukru, półlitrowe butelki wody mineralnej, konserwy, czekolady itp.
  9. Wszystkim Gościom i Parafianom oraz Jubilatom i Solenizantom, wraz z całym zespołem duszpasterskim katedry życzę, by osobista otwartość na królowanie Jezusa Chrystusa, wyzwoliła wzrost poczucia własnej wartości oraz pokorną dumę, owoc szczerej więzi z Panem.

 Ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

KOMUNIKAT KURII BISKUPIEJ: „Zapraszamy wszystkich do modlitwy i oddania czci relikwiom Św. Ojca Pio (habit, rękawica i bandaż okrywający ranę serca), których peregrynacja odbędzie się w ramach Roku Jubileuszowego 100-lecia otrzymania stygmatów oraz 50-lecia jego śmierci. Modlitwa przez przyczynę św. o. Pio i oddanie czci jego relikwiom będzie w parafii pw. Świętej Rodziny w Szczecinie, przy ul. Królowej Korony Polskiej, w środę, 5 grudnia br., w godz. od 15.00 do 23.00”.

Nawiedzenie figury Św. Michała Archanioła z Groty Objawień na Gargano – kościół Św. Jana Ewangelisty, Księża Pallotyni Szczecin, ul. Świętego Ducha, najbliższy czwartek 29 listopada godz. 17.30, szczegóły kolejnych dni znajdziemy na plakacie.

Pielgrzymka do Grecji śladami Św. Pawła Apostoła planowana na początek maja 2019 r. Szczegółowe informacje w parafii Księży Chrystusowców – Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie.

 

W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty do wieczności: Krystyna Jaworek, Helena Zofia Górecka Burak, Adam Konecki. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …


Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 

utworzono : 2018-11-24 22:41
Wszystkich rekordów: