Katedra Live

PROJEKT

Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 30 grudnia 2018 00:23 wyświetleń: 551

ŚWIĘTO ŚW. RODZINY – JEZUSA, MARYI I JÓZEFA, 30_grudnia_2018 r.


 


  1. Jutro ostatni dzień roku kalendarzowego. Msze Święte sprawujemy o godz. 7.00, 12.00 oraz o godz. 18.00 z nabożeństwem dziękczynno-przebłagalnym na koniec roku kalendarzowego. 
  2. We wtorek, 1 stycznia, obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to tzw. święto nakazane. Msze Święte w ty dniu będą sprawowane o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 i 21.00. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 7.30.
  3. W pierwszy czwartek stycznia będziemy prosić o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. W pierwszy piątek oddamy się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa na cały, 2019 r. W pierwszą sobotę, 5 stycznia, zgodnie z prośbą Pani Fatimskiej dotyczącą pierwszych pięciu sobót miesiąca, zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej z rozważaniami maryjnymi o godz. 17.30 oraz na Mszę Świętą o godz. 18.00. W tym dniu zapraszamy wszystkie wspólnoty formacyjne naszej parafii. Po Eucharystii odbędzie się spotkanie opłatkowe.
  4. Plan kolędy, którą rozpoczniemy w przyszły poniedziałek 7 stycznia 2019 r., dostępny jest na tablicy ogłoszeń oraz na ulotkach kolędowych, które możemy zabrać do domu.
  5. W przyszłą niedzielę, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Tradycyjne błogosławieństwo kredy, kadzidła oraz wody odbędzie się podczas wszystkich Mszy Świętych. Taca w tym dniu przeznaczona jest na misyjne dzieła Kościoła. Po Mszy Świętej o godz. 12.00 /ok. godz. 13.00/ odbędzie się Koncert Kolęd „Bracia patrzcie jeno”. Wykonawcami koncertu będą: Szczeciński Chór Chłopięcy „Słowiki” – pod dyrekcją Grzegorza Handke; Chór Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego – pod dyrekcją  prof. Ryszarda Handke. Serdecznie zapraszamy.
  6. Dziękujemy za dobroć serc, zaufanie, ofiary duchowe i materialne. Wszystkich zapewniamy o naszej modlitwie i wypowiadamy po staropolsku – BÓG ZAPŁAĆ.
  7. Wszystkim Gościom i Parafianom oraz Jubilatom i Solenizantom, wraz z całym Zespołem Katedralnym życzę, by radość, nadzieja i pokój Bożego Narodzenia towarzyszyły Wam przez wszystkie dni 2019 roku. SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU.

 Ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

OGŁOSZENIA KURII BISKUPIEJ:

1*Zapraszamy na Noworoczny Koncert Kolęd do Bazyliki Archikatedralnej, który odbędzie się 1 stycznia 2019 r., o godz. 19.00. Koncert wykona Szczeciński Chór Chłopięcy „Słowiki” i Chór Męski „Słowiki 60” im. Jana Szyrockiego. Koncert poprzedzi Uroczysta Msza Święta o godz. 18.00, której przewodniczyć będzie Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga;        

2*Zapraszamy wszystkich wiernych do udziału w wyjątkowym, charytatywnym koncercie kolęd z różnych stron świata, który odbędzie się w niedzielę, 6 stycznia 2019 r., o godz. 18.00 w hali widowiskowo-sportowej Netto Arena w Szczecinie. Wystąpią wokaliści i instrumentaliści z Polski oraz ze świata. Bilety w różnych strefach, dostępne w cenie 50, 60 i 80 zł., są do nabycia w Kurii Metropolitalnej;

3*W Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli), 6 stycznia 2019 r., będziemy otaczać szczególną modlitwą obcokrajowców, którzy mieszkają lub czasowo przebywają w naszym mieście. W tym dniu zapraszamy wszystkich cudzoziemców i ich rodziny do Bazyliki Archikatedralnej na uroczystą Mszę Świętą o godz. 12.00;

4*W Uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2019 r., odbędzie się również IX Szczeciński Orszak Trzech Króli (uliczne Jasełka), który wyruszy  o godz. 12.00 z Placu Armii Krajowej i będzie zmierzać do Katedry, gdzie o godz. 14.30 odbędzie się Msza Święta dla uczestników Orszaku. Zapraszamy wszystkich do udziału w tym wydarzeniu, a szczególnie rodziców z dziećmi.

 

W MINIONYM tygodniu odeszli z naszej wspólnoty: śp. Czesław Przytuła, Anna Grzeszczyk, Stanisław Garlikowski. Wieczny odpoczynek … 

W tym tygodniu patronują nam: 2 stycznia /środa/ – święci Bazyli Wielki /329-379/ i Grzegorz z Nazjanzu /ok. 330-ok. 390/, biskupi Kościoła wschodniego, wielcy pisarze i obrońcy wiary, ogłoszeni doktorami Kościoła, za życia złączeni przyjaźnią, wspominani w liturgii tego samego dnia.


 Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 

utworzono : 2018-12-30 00:23
Wszystkich rekordów: