Katedra Live

PROJEKT

Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 4 marca 2018 22:56 wyświetleń: 470

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 4 MARCA 2018 r.


 


Ewangelia III Niedzieli Wielkiego Postu ukazuje nam Jezusa, który wyrzuca kupców ze świątyni. Nie często widzimy na kartach Nowego Testamentu Jezusa, który okazuje gwałtowne uczucia. Jednak i one są ważne w służbie królestwu Bożemu. Mogą mieć znaczenie prorockie oraz wychowawcze, mogą pomóc zidentyfikować obłudę i nieprawość, i ułatwić oczyszczenie życia.                                                                                                                                                                                   

 

 1. Nabożeństwa pasyjne i modlitwa wielkopostna w katedrze:      
  GORZKIE ŻALE
  - niedziele godz. 7.10, 17.15; DROGA KRZYŻOWA - piątki godz. 11.30, 17.15 /dla dzieci/, 18.45; JUTRZNIA - dni powszednie godz. 6.30.
 2. Katedralne katechezy wielkopostne:     
  Rodziców dzieci komunijnych
  zapraszamy w poniedziałek o godz. 19.00 lub w piątek o godz. 18.00. Prosimy wybrać jeden z podanych terminów.
  Młodzież i dorosłych zapraszamy w środy Wielkiego Postu o godz. 19.00.      
  Przygotowujących się do drogi życia małżeńskiego zapraszamy w piątek 09 III, w godz. od 19.00 do 21.00, w sobotę 10 III, w godz. od 9.00 do 17.00 i niedzielę 11 III, w godz. od 9.00 do 13.00 z Mszą Świętą o godz. 12.00.
 3. Przez pośrednictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy modlimy się co tydzień, w środy, o godz. 18.00. W tym tygodniu również, z racji drugiego czwartku miesiąca, zanosimy do Pana Boga nasze modlitw za wstawiennictwem św. Judy Tadeusza. W te dni, w środę i czwartek, wieczorne Msze Święte będą sprawowane w intencjach próśb i podziękowań przedstawianych Panu Bogu przez Maryję, Matkę Pana Jezusa oraz Jego Apostoła.
 4. W czwartek, 8 marca, zapraszamy również do wspólnej modlitwy w intencji kobiet.
 5. Parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w przyszłą, IV Niedzielę Wielkiego Postu.
 6. Zapraszamy na Oratorium Pieśni Pasyjnej w przyszłą niedzielę o godz. 15.00.
 7. Szczecińscy Piekarze i Cukiernicy, przez wstawiennictwo św. Klemensa, swojego patrona, będą dziękować Panu Bogu za wszelkie łaski w przyszłą niedzielę, 11 marca, na Mszy Świętej o godz. 18.00. Modlitwie będzie przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko-Kamieński. Jak co roku, nasza katedra wypełni się zapachem chleba, który po Eucharystii, jako dar szczecińskich piekarzy, będziemy mogli zabrać do domu.
 8. Za dobroć serca i zrozumienie, ofiary duchowe i materialne składane na potrzeby parafialne, charytatywne oraz misyjne, wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.   
  1% podatku możemy przekazać na stowarzyszenie „Katedra”. Środki te będą wsparciem w rozpoczynającej się regotyzacji ściany północnej naszej katedry oraz planowanej termomodernizacji. Pomoc w złożeniu deklaracji znajdziemy w katedralnym sekretariacie /dawna apteka/, od poniedziałku do piątku, w godz. od 9.00 do 17.00.
 9. Wszystkim Wam drodzy Goście i Parafianie, Jubilaci i Solenizanci tego tygodnia, wraz z całym Zespołem Katedralnym życzę, by czas Wielkiego Postu był dla nas wszystkich okazją do jeszcze większego otwarcia serc na tchnienie Ducha Świętego, który, na drodze wielkopostnych ćwiczeń duchowych, pragnie odkrywać przed nami sens Paschy Pana.

 

Ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

 

Rektor AWSD w Szczecinie, ks. dr Krzysztof Łuszczek, skierował na praktykę duszpasterską do naszej wspólnoty parafialnej diakona Łukasza Palucha. Pamiętajmy o Łukaszu jak i o naszym diakonie Pawle w naszej modlitwie. Nie zapominajmy również o ufnej modlitwie w intencji powołań i o odwagę dla młodych kobiet i mężczyzn, których Chrystus zaprasza na drogę zakonną misyjną i kapłańską.

 

W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty do wieczności śp. Janina Nowaczyk a także babcia ks. Michała – śp. Rozalia.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …


Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 

utworzono : 2018-03-04 22:56
Wszystkich rekordów: