Katedra Live

PROJEKT

Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 30 kwietnia 2017 01:13 wyświetleń: 649

III NIEDZIELA WIELKANOCNA - 30 KWIETNIA 2017 r.


 


 

W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek, 1 maja, wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika (Święto Pracy); we wtorek, 2 maja, wspomnienie św. Atanazego (295-373), biskupa Aleksandrii, doktora Kościoła, wybitnego nauczyciel wiary (Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej); w środę, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny; w czwartek, 4 maja, wspomnienie św. Floriana (†304), męczennika z początku IV wieku, patrona strażaków; w sobotę, 6 maja, święto Apostołów Filipa i Jakuba Młodszego.

  1. W całej Polsce obchodzona jest dziś Niedziela Biblijna rozpoczynająca Tydzień Biblijny. Z ochotą wczytujmy się i medytujmy słowo Boże, zwłaszcza zawarte na kartach Ewangelii.
  2. Jutro, w poniedziałek 1 maja, rozpocznie się miesiąc w szczególny sposób poświęcony Maryi. Na codzienne nabożeństwo majowe zapraszamy przed wieczorną Mszą Świętą, o godz. 17.30.
  3. W środę, 3 maja, obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. W tym dniu zapraszamy do katedry na Msze Święte i nabożeństwa zgodnie z porządkiem niedzielnym: Msze Święte - 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00, 21.00; nabożeństwo majowe - 17.30; adoracja Najświętszego Sakramentu - od 20.00 do 21.00.
  4. W tym tygodniu przypadają również pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Porządek nabożeństw i spowiedzi - zgodny ze stałym zwyczajem. Chorych odwiedzimy w sobotę rano. Przypominamy o pierwszosobotnim nabożeństwie fatimskim: 17.30 – różaniec, 18.00 – Msza Święta w intencji Wspólnoty Żywego Różańca, 18.30 – medytacja maryjna przed Najświętszym Sakramentem zakończona nabożeństwem majowym.
  5. KOMUNIKAT KURII BISKUPIEJ: „Zapraszamy wszystkich wiernych indywidualnie lub grupowo do udziału w zainicjowanej przez katolików świeckich modlitwie „Różaniec za Szczecin”. Polegać ona będzie na przejściu obrzeżami miasta, podczas procesji lub spaceru, z modlitwą różańcową w dniach od 5 do 25 maja br. Szczegółowy terminarz modlitw został zamieszczony w gablocie”.
  6. Nasza parafia swój etap „Różańca za Szczecin” ma wyznaczony na 13 maja br. Wyjazd autobusu o godz. 18.00 z placu katedralnego do parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinie Dąbiu, a następnie do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Osiedlu Słonecznym, gdzie o godz. 19.00 rozpoczną się uroczystości setnej rocznicy pierwszego objawienia Maryi dzieciom fatimskim. Powrót ok. 22.00. Przejazd jest bezpłatny. Prosimy o zapisy w zakrystii lub biurze parafialnym.  
  7. Za zaufanie, życzliwość oraz ofiary duchowe i materialne, wyrażamy wielką wdzięczność.
  8. KOMUNIKAT KURII BISKUPIEJ: „W dniu dzisiejszym zostanie przeprowadzona, zaplanowana przez Konferencję Episkopatu Polski, zbiórka funduszy na pomoc ludziom dotkniętym największym w dzisiejszym świecie dramatem wojennym i humanitarnym w Syrii. Zachęcamy także rodziny, wspólnoty oraz parafie do włączenia się w tę pomoc poprzez program Rodzina Rodzinie zainicjowany przez Caritas Polska. Darczyńcy mają możliwość wyboru rodzaju pomocy: 1. wziąć rodzinę na 6 miesięcy pod całkowitą opiekę finansową; 2. wspierać rodzinę co miesiąc, przez pół roku, wpłacając dowolną kwotę; 3. przekazać dowolną jednorazową sumę pieniędzy”. Strona internetowa: www.rodzinarodzinie.caritas.pl
  9. Wszystkim Wam, drodzy Parafianie i Goście, Jubilaci i Solenizanci, wraz z ks. Janem – Proboszczem Seniorem, Duszpasterzami, Siostrami Jadwiżankami oraz całym Zespołem Katedralnym życzymy, by spotkanie ze Zmartwychwstałym Chrystusem, Królem Miłosierdzia, jeszcze bardziej rozpalało nasze serca wiarą, nadzieją i miłością.  

 Ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

 

Do wieczności odszedł z naszej wspólnoty śp. Edward SZTABA. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie … .


Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1

utworzono : 2017-04-30 01:13
Wszystkich rekordów: